Odpočinkové aktivity

"; break; case 2: $kod =""; break; case 3: $kod =""; break; case 4: $kod =""; break; case 5: $kod =""; break; case 6: $kod =""; break; case 7: $kod =""; break; case 8: $kod =""; break; case 9: $kod =""; break; case 10: $kod =""; break; case 11: $kod =""; break; } ?>

  • Rekreační areál TC HORNETS Raspenava – Tenisový klub v Raspenavě. K dispozici jsou čtyři tenisové kurty, hřiště na volejbal/nohejbal, taneční sál, ubytování, bar s točeným pivem a limonádou. Cyklisté vítáni!
  • Golf Club Liberec – Klub byl založen v roce 1999 na pozemcích již dva roky fungujícího driving range. Od jara 1999 do současné doby vzniklo osmnáctijamkové golfové hřiště s parem 68.
  • Ypsilon – Golfové hřiště Ypsilon s 18 jamkami a parem 72 leží v nadmořské výšce 420 – 470 metrů a je umístěno do krásné přírody bez civilizačního ruchu nedaleko Liberce.
  • Botanická zahrada Liberec – Zahrada patří mezi nejznámější botanické zahrady v republice. Založena byla v roce 1876, je tedy nejstarší ve u nás.
  • ZOO Liberec – Nejstarší ZOO v Česku pochází z roku 1919, poprvé se o zahradě začalo mluvit v roce 1904, kdy místní ornitologický spolek do velké voliéry vysadil exotické ptáky.
  • Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou – Muzeum shromažďuje sbírku hmotných dokladů vztahujících se k dějinám českého sklářství, šperkařství, výroby bižuterie, mincovnictví české i zahraniční provenience, zejména však z území České republiky.
  • Severočeské muzeum – Liberecké muzeum je jedním z nejstarších, nejvýznamnějších a také největších uměleckoprůmys­lových muzeí v Česku, existuje již od roku 1873, sídlí v původní secesní budově postavené v letech 1897–1898.
  • Oblastní galerie Liberec – Je specializovanou sbírkotvornou institucí – muzeem umění, působí v regionu Liberecka. Pečuje o rozsáhlé umělecké sbírky a návštěvníkům nabízí prohlídku tří stálých expozic evropského i českého umění.
  • Lázně Libverda – Původní německé jméno Liebverde má patrně význam „líbezný ostrůvek uprostřed bažin“. První zmínka o obci pochází z roku 1381, jejími tehdejšími obyvateli byli patrně pastýři. Obec se stala známou ve 14. století, když se rozšířily pověsti o léčivosti zdejšího pramene.
  • Centrum Babylon v Liberci – V komplexu bývalé textilky najdete hotely, nákupní centrum, zábavní centrum a kongresové centrum. Středisko vzniklo v roce 1997 na ploše 30 000 m2. Jsou zde zábavní centra jako aquapark, lunapark, čtyřhvězdičkový hotel, kasino, restaurace, vinárny. Nově je zde otevřeno Wellnes centrum.