Léto 2012 v Jizerských horách: Z bohaté nabídky kulturních akcí si vybere každý!

Posted on 2 července 2012 by fandor

O tom, že Jizerské hory nejsou atraktivní pouze v období zimním, svědčí program kulturních událostí, který doslova a dopísmene nabitý k prasknutí. Rozhodli jsme se pro vás vybrat to nejzajímavější! Tak vzhůru do Jizerek!

Jablonecké kostely otevřeny

Jubilejní pátý ročník akce, kdy se hudební uskupení i solisté přesunou do jabloneckých kostelů, aby zde předvedli svá vystoupení, se koná od 3. července až do 28. srpna 2012 vždy v úterý. V průběhu celé akce se představí například Zámecké saxofonové kvarteto v kostele sv. Anny (3. 7.), soubor bicích nástrojů Aries v kostele Povýšení sv. Kříže na náměstí Boženy Němcové či pěvecký soubor Janáček v kostele sv. Anny v kostelní ulici.

Výstava Kittelovy čarodějné knihy

Čarodějnou knihu, kterou sepsal v 18. století Jan Josef Antonín Eleazar Kittel, bude od 14. do 22. července 2012 vystavovat jeho muzeum v Pěnčíně u Jablonce nad Nisou. Součástí bude i vysvětlující komentář. Na knihu se můžete zajít podívat v otevíracích hodinách muzea, tj. denně od pondělí do neděle v době od 10:00 do 18:00 hodin. Adresa muzea je Kittelovo muzeum na Krásné – Pěnčíně, Krásná č.p. 11, Pěnčín u Jablonce nad Nisou. I vstupné je veskrze mírné, když děti do 6 let mají vstup zdarma, děti do 15 let zaplatí 20 Kč, senioři, ZTP a studenti 30 Kč a dospělí 40 Kč. Za 90 Kč je rovněž možné zakoupit rodinné vstupné pro 2 dospělé a až 3 děti do 15 let.

Benátská noc 2012

Jubilejní 20. ročník populárního hudebního festivalu se bude konat od 27. července do 29. července 2012 v libereckém sportovním areálu Vesec. Letos se na pódiu představí Bryan Adams (ano, TEN Bryan Adams), Sunrise Avenue, Horkýže Slíže, Kristina, No Name, Daniel Landa, Kabát, Jarek Nohavica, Brutus, Arakain a hromada dalších! Celofestivalovou vstupenku pořídíte za 1 490 Kč! Více informací naleznete na oficiálních stránkách festivalu.